מה אנחנו עושים?

אקו-פריקו מקדמים קיימות.
מספקים תוכן סביבתי חוויתי ומעשיר בתחומים מגוונים.
מאמינים כי חוויה יצירתית ומשחקית מנגישה את המסר וממחישה אותו בצורה העמוקה ביותר. עם סדנאות ועם מרכז הקיימות הנודד והיחיד מסוגו, אנו עוברים בין קהלים שונים ואוכלוסיות מגוונות ומחברים בין סביבה לחברה.
הילדים והנוער, המשפחות בקהילה, ומשתתפים/ות שזה עתה הכירו, עוברים איתנו חווייה מעשירה וייחודית המעוררת בהם/ן רגש סביבתי ומעצימה את החיבור והאהבה לטבע.

אקו-פריקו מושתת על חיוביות, על למידה מתוך התנסות, על שיח פתוח וכנה שמאפשר לכל משתתף ומשתתפת חווית הצלחה באיזורי הנוחות שלהם/ן. עם המון אנרגיות ואמונה מלאה במה שאנחנו עושים אנחנו מביאים אווירה חדשה ורעננה לעולם החינוך הסביבתי.


מדוע אקו-פריקו כאן?

היום כבר ברור לחלק נכבד מהאוכלוסייה שאורח החיים שלנו גובה מחיר קטלני מכדור הארץ עליו אנו חיים, ובידינו יש את היכולת  ואת החובה לשנות את המצב. משבר האקלים דורש מאיתנו להתקדם מהגישה הרווחת כיום כי יש לדאוג לאיכות הסביבה,  ולהתחיל להתייחס לעצמנו כחלק בלתי נפרד מהסביבה שלנו. כלכלה, חברה, וסביבה הן מערכות מחוברות החייבות להשתנות ביחד על מנת לבלום את ההשלכות הקטלניות של המשבר.      
התשובה הטבעית בעינינו היא קיימות.
אנו פועלים למען הנגשת מושג הקיימות-
  • להבין את פירוש המילה הרחבה הזו, וכיצד היא מתקשרת לחיים האישיים של כל אחד מאיתנו.
  • לעורר רגש סביבתי שנזנח בשל הריחוק מהטבע ולתת לו מקום.
  • לחשוף ולדבר על ההשלכות הסביבתיות של המעשים שלנו.
  • לעודד אנשים לפעול מתוך מודעות לקיימות ולהעניק כלים פרקטיים לשינוי אורח חיים . 
  • לחבר וליצור קשרים בין קהילות, אוכלוסיות ומגזרים שונים בחברה הישראלית באמצעות אהבה לסביבה שלנו- גם האנושית וגם הפיזית.

מי אנחנו?

צוות של אנשים המאמינים בחינוך ומפגשים חברתיים, ככלי ליצירת שינוי אמיתי.
אנו מונעים מאהבה לאדם ולטבע, מחוברים לסביבה הטבעית ומה שניתן ללמוד ממנה, מאמינים בטוב של הקהילות סביבנו,  מחזקים ומעמיקים את החיבור בין החברה בה אנו חיים לסביבה על מנת שנוכל לחיות חיים בריאים וטובים יותר.
אנו מגיעים לעשייה מרקעים שונים ומגוונים- עולמות הפרמקלצ'ר, חינוך בלתי פורמאלי, הדרכת קבוצות תיירות, ועוד. ביחד, יוצרים מרקם עשיר של הדרכה וחוויה.
אוהבים לעבוד עם אוכלוסיות מגוונות, להגיע למקומות חדשים וכל הזמן להמשיך ללמוד.
מנהלים את חיינו האישים ואת העסק ברוח של קיימות, אפס פסולת ושמירה על הסביבה.